Our Mission

Reduce waiting time and improve customer experience in restaurants, cafes and bars.

The Journey

When we came up with RE-BELLS® we had no idea this will be our core business. As a company we were focused on bringing innovation to business customers, until once we got a request to develop a good looking waiter call device for a cafe bar. We truly enjoyed working on the project from the very beginning. During the development phase we tested few designs and cooperated with waiters to make sure the system is easy to use. After we delivered the product, people started calling in, requesting our solution. We made a few more, but the demand for system RE-BELLS® was so high we turned our focus solely on this product. We knew we came up with something different, our product has aesthetic value and therefore high use-rate. After acquiring more clients we began to receive positive feedback from owners regarding increase in revenue and customer satisfaction. Today we know we have the Worlds Tallest Waiter Call Button with high-use rate and positive effects on business. We are now rebelling our way until every cafe, bar, restaurant and club will use our technology to improve customer experience and reduce waiting time.

Mato Bodnar, CEO and co-founder

The Team

Mato Bodnar

Mato Bodnar

Co-founder and CEO

Vladimir Stec

Vladimir Stec

Co-founder and CFO

Matus Selecky

Matus Selecky

Developer

Jan Skvara

Jan Skvara

Junior developer

Duri Juricko

Duri Juricko

Graphic Designer

Lucia Janosikova

Lucia Janosikova

Online presence

Maggie

Maggie

The Dog

some of our references

 

 

 

 

 • 5 star review  So zvončekmi sme veľmi spokojní. Najviac nas baví ako vedia ludom pozdvihnut naladu :o) Potesia sa, ked k nim casnicka hned pribehne. Najviac ocenujem ustretovost pri rieseni problemov. Rychla komunikacia, ochota co najskor vyriesit problem. V pripade aj drobnej vady, obratom posielaju kuriera s novym zvoncekom vymenou za chybny.

  thumb marcela kanabova
  3/22/2018

  5 star review  Super riešenie na privolanie obsluhy! Dizajnové, spoľahlivé, moderné, funkčné. Každá väčšia prevádzka by ich mala mať.

  thumb Veronika Vichrestova
  3/13/2018

  4 star review  Vedení slovenské pobočky a její zakladatelé se vůči naší restauraci v Praze zachovali správně. Tímto děkuji panu Štecovi za přeji hodně úspěchů ✌️

  thumb Tom Voboril
  3/25/2018
 • 5 star review  Našimi najlepšími priateľmi pri každom stole v našom caffe bare sú zvončeky RE BELLS. Dôvod? Sú pekné, vkusné, inteligentné a pracovité. Každé zazvonenie je pre nás čas venovaný zákazníkovi a čas sú peniaze a peniaze sú zisk !!! Silno odporúčame !!!My sme NAD mieru spokojní.Vždy keď sa vyskytne menší problém,samozrejme fakt len minimálne a to už s RE-BELLS spolupracujeme vyše roka.Chalani sú ochotní zlatí milí a hneď je všetko vyriešené.Preto nesúhlasím s každou negatívnou recenziou,musí to byť LEN NEDOROZUMENIE.

  thumb Monika Ivanková
  3/23/2018

  5 star review  Je to super nápad. Som spokojný ako to funguje. Ako majiteľ prevádzky RETRO Carburger som prekvapený ako to dobre funguje. Ak som potreboval aj po technickej stránke pomôcť tak mi profesionálne a rýchlo pomohli. Vrelo doporučujem. Len tak ďalej.

  thumb Peter Lipták
  3/22/2018

  5 star review  Službu Re-bells používame prakticky od jej vzniku, aktuálne ju využívame na 3 prevádzkach a sme s ňou veľmi spokojní. Doporučujeme.

  thumb nico presov
  3/22/2018

Customer Care

Our team does its best to provide high customer care, in fact in the customer support survey we received amazing score 10 / 10 from more than hundred support issues solved.

Within 24 hours we managed to solve 93% of issues.